تغییر نوع شرکت: 

از مسئولیت محدود به سهامی خاص در تاریخ 1363/07/11
از سهامی خاص به سهامی عام در تاریخ 1383/06/22
از سهامی عام به سهامی خاص در تاریخ 1391/05/22
از سهامی خاص به عام در تاریخ 1397/06/18 (در تاریخ 1398/02/31 با عرضه 10 درصد سهام شرکت از قرار هر سهم 4200 ریال در فرابورس تهران به عنوان عرضه اولیه اقدام گردید.)

تغییر سال مالی:
از پایان اسفند با پایان آذرماه، طبق مصوبه 1389/09/06

موضوع فعالیت:
دامپروری کشاورزی و تولید فرآورده های لبنی

محیط حقوقی شرکت عبارتند از:
قانون تجارت
قانون بازار اوراق بهادار
قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده
قانون کار و تامین اجتماعی
اساسنامه شرکت
دستورالعمل های سازمان اقتصادی کوثر، هلدینگ کشاورزی کوثر، مصوبات هییت مدیره
قوانین و دستورالعمل های سازمان فرابورس 

درباره ما
دهه‌هاست که از جنگ تحمیلی می‌گذرد و امروزه از رشادت‌ها و دلاوری‌های مردان و زنان سرزمینمان، تنها خاطره‌ای به جای مانده است. مفتخریم که میراث دار بزرگ مردان و دلاورانی هستیم که درعرصه نظامی، جهاد نموده‌ و وام‌داریم که در فضای امن و آرامشی که آنان فراهم نموده‌اند در عرصه تولیدی و اقتصادی دِین خویش را ادا نمائیم. 
شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زیر مجموعه گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر از قدمتی طولانی برخوردار می‌باشد و از سال 1358 در شهرستان قزوین با هدف تولید شیرخام با دارابودن فقط 420 راس تلیسه ریجستر کانادایی فعالیت خود را شروع نموده است.
این شرکت دارای دو واحد کشاورزی و دامپروری در مزرعه شریف آباد (شهرستان قزوین) و کارخانه فراورده های لبنی رابتا در شهرستان قم می¬باشد. 
یکی از ظرفیت‌هایی که باعث افزایش امنیت¬، رشد و سودآوری گله‌ها می‌شود، مسأله کشاورزی و زراعت است که در حال حاضر حدود 750 هکتار از ۹۰۰ هکتار اراضی موجود کشاورزی در شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زمینه تولید محصولاتی همچون گندم ، ذرت علوفه¬ای ، یونجه ، کلزا و قصیل یا جو علوفه‌ای فعال می‌باشد.
دو دیدگاه اصلی در واحد کشاورزی همواره سرلوحه و مورد تاکید می‌باشد: 1) زنجیره غذای دام موجود در شرکت از طریق تامین بخشی از علوفه خشبی دام که در حال حاضر حدود بیش از 35 درصد محقق گردیده که امید است به طرق مختلف مانند کشتهای مشارکتی و سایر موارد به ۵۰ درصد مورد نیاز برسیم. 2¬) با توجه به اهمیت نقش گندم در زنجیره غذایی کشور سعی گردیده هر ساله بخشی از برنامه کشت شرکت به تولید گندم اختصاص یابد که محصول گندم تولیدی به مراکز دولتی تحویل گردیده و کلش حاصله نیز در تغذیه دام مورد استفاده قرار می گیرد. 
همچنین توجه به اقتصاد کشاورزی و سایر استاندارد های فنی کشت مانند رعایت تناوب زراعی همواره از اولویتهای واحد کشاورزی بوده است.  
با توجه به دارا بودن حدود 11 هکتار باغ مجزا در مزرعه شریف آباد¬، افزایش بهره وری و توسعه باغات مدرن از منابع موجود در زمره اهداف مهم واحد کشاورزی می باشد. 
در واحد دامپروری،  میانگین تولید روزانه شیرخام، حدود ۴۰ کیلوگرم می‌باشد که با توجه به ظرفیت‌های غنی سخت افزاری موجود به دنبال افزایش این رکورد هستیم البته در حال حاضر تولید شیر برخی از دام‌ها تا دو برابر میانگین روزانه است به طوری که چندین رأس از آن‌ها در ۳05 روز تا سقف ۱۸ تن شیر تولید می‌کنند و این نکته حائز اهمیت در اطمینان و امیدواری ما در رسیدن به شاخص‌های بالاتر و جهش تولید در این زمینه محسوب می‌گردد. 
همچنین یکی از مهمترین شاخص‌های اثربخش در رقابت پذیری شرکت کشت و صنعت شریف آباد در حوزه دام سنگین، برتری خزانه ارزشمند ژنتیکی آن در سطح کشور است¬؛ با توجه به ظرفیت موجود گله، بر آن شدیم تا طرح تکمیل ظرفیت گله 4500 راس دام شیری را نیز پیشنهاد دهیم که به حول و قوه الهی از این پروژه ، طرح 300 راس باکس ‌های گوساله دانی و 600 راس جایگاه فری استال برای دام شیری به بهره برداری کامل رسیده است. 
با توجه به تغییر فضای کسب وکار و همچنین تغییرات اساسی در قیمت نهاده های دامی، توجه به شاخص های اقتصادی در گله شریف اباد به رکن اساسی در تصمیم گیری ها تبدیل شده که شاخص هایی مانند IOFC از این دست می باشد. 
شیر محصول فسادپذیری است که این فساد پذیری و کاهش زمان نگهداری قدرت مانور فروشنده را به شدت کاهش      می¬دهد. از اینرو دستور مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر جناب آقای مهندس اسکندری در افزودن کارخانه رابتا مبنی بر سیاست عدم خام فروشی شرکتهای تولیدکننده شیرخام در مجموعه بوده که بسیار لازم و مفید به فایده بوده که حدود 60 درصد از شیرخام تولیدی شریف آباد به کارخانه رابتا جهت تولید انواع پنیر (سنتی و UF¬¬(، شیر فرادما، ماست، دوغ، پنیرپیتزا و روغن حیوانی اختصاص یافته است. 
با توجه به رشد گله شریف آباد و وسعت آن که در زمره شرکتهای برتر صنعت می باشد، توجه به ساختار ستادی شرکت (مالی و بازرگانی) نیز مدنظر بوده است از این رو تقویت سیستم نرم افزاری و استفاده و بهره مندی از نرم‌افزارهای تحت وب جهت یکسان سازی و بروز نمودن داده¬های تولیدی در مزرعه و کارخانه جهت تحلیل هدف گذاری گردیده است. 
همچنین با توجه به ورود شرکت به بازار سرمایه و با عنایت به تغییرات نرم افزاری موجود درشرکت، بر آن شدیم که سایت شرکت را نیز همزمان در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بروزرسانی نموده تا از این طریق بهتر بتوانیم توانمندی‌ها و پتانسیل شرکت کشت و صنعت شریف آباد را با سهام داران عزیز ز شریف و عموم به اشتراک گذاریم.  

در سالی که مزین به رونق و جهش تولید نام گذاری شده است، این شرکت تمام سعی و تلاش خود را معطوف به تحقق اهداف یاد شده نموده است، به نحوی که در تمامی شاخص های مرتبط با حوزه کاری، رشد و ارتقای  بارز به وضوح قابل ملاحظه بوده و یقین داریم که این امر با توکل به الطاف الهی و درایت و حمایت مدیریت ارجمند سازمان اقتصادی کوثر و گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و همکاری صمیمانه دیگر مدیران محترم مجموعه در مسیر حرکت اصولی و منطقی مستقر گردیده و امید می رود با همین روند در خدمت به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و جامعه ایثارگری توفیقات بیشتر به فضل خداوند حاصل گردد. 

 

پرداختی به اعضاء هیات مدیره از ابتدای سال مالی تا پایان آذرماه 1400

سمتحقوق و مزایا ، عیدی و پاداش-میلیون ریال
مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره

2.942

عضو موظف هیات مدیره107
حق حضور اعضاء غیر موظف180
جمع کل3.229
اعضای هییت مدیرهشناسه ملینام و نام خانوادگی نمایندهسمتکد ملیعضویتسوابق تحصیلاتعضویت در هیات مدیره سایر شرکتهاسوابق اجرایی
شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (سهامی عام)۱۰۶۳۰۱۱۹۲۸۲آقای ابراهیم غلامی
مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره0439742927موظفکارشناسی ارشد
 
شركت سرمايه گذاري كشاورزي كوثر (سهامي خاص)۱۰۱۰۰۹۳۱۹۰۳حسنعلی آریاعضو هیات مدیره0080132243غیره موظفکارشناسی ارشدخیرحسابرس داخلی سازمان اقتصادی کوثر مشاورامورهیئت مدیره های هلدینگ گسترش انرژی پاسارگاد موسسه حسارس مفید راهبر شرکتهای تتا و پیام گستر در بخش مالی
شرکت مرغک (سهامی خاص)۱۰۱۰۰۱۵۶۳۲۱آقای عباس پشم فروشرئیس هیات مدیره۱۷۵۵۶۴۲۹۲۱غیر موظفکارشناسی ارشدخیرمعاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی فجر اعتبار
معاون بازرگانی شرکت خدماتی کالای شهروند
مدیر کل امور استانها و نظارت و بازرسی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
معاون امور دام سازمان جهاد سازندگی استان خوزستان
گروه سرمایه گذاران عمران و ساختمان معین کوتر (سهامی خاص)۱۰۱۰۱۲۰۲۳۴۶آقای کریم رحیمیانعضو هیات مدیره۲۶۵۸۸۶۰۸۰۳موظفکارشناسی ارشدخیرمدیر خزانه داری و تجهیز منابع سازمان اقتصادی کوثر
سازمان اقتصادی کوثر۱۴۰۰۶۸۵۲۸۱۴احسان ظهیریعضو هیات مدیره1287296947غیر موظفکارشناسی ارشدخیرروابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر رئیس دفتر مدیرکل توسعه منابع انسانی کارشناس منابع انسانی سرپرست اموال و نگهداری مسئول دفترشرکت بیمه ایمن آسایش کوثرکمیته ها

 

 کمیته حسابرسی
  
نام و نام خانوادگیکریم رحیمیانمجید شهبازیمحمد اسناوندی
کد ملی۲۶۵۸۸۶۰۸۰۳
۸۳۲۳۶۸۳۱۲۰۶۳۲۸۲۵۸۷
سمترييس کميته
عضو کميتهعضو کميته
عضو غیر موظف هیئت مدیرهبلهخيرخير
شخص حقوقیگروه سرمايه گذاري عمران و ساختمانخيرخير
عضو مالیبلهبلهبله
رشته تحصیلیحسابداريحسابداريحسابداري
مقطع تحصیلیکارشناسي ارشددکتراکارشناسي ارشد
تاریخ عضویت در کمیته حسابرسی۱۳۹۸/۰۱/۲۶
۱۳۹۹/۰۳/۲۰۱۳۹۹/۰۸/۱۱
اهم سوابق - مدت زمانهيئت مديره شرکت سامان نورمديريت حسابداري مجموعه سازمان اقتصادي کوثر از سال 74-عضو هيئت مديره روغن نباتي پارس-عضومدير عامل و شريک موسسه رهنو حساب-عضو جامعه حسابداران رسمي ايران-عضو هيئت تشخيص صلحيت حسابداران مستقل انجمن حسابداران خبره ايران-عضو کميته کارشناسي کارگروه فني و استانداردهاي جامعه حساببداران رسمي ايران-عضو کميته حسابرسي شرکت ايران ارقام-پاکسان و سرمايه گذاري بهشهردوره دکتراي حرفه اي مديريت کسب و کار-مدير امور مالي شرکت شير پاستوريزه پگاه تهران-عضو هيئت مديره شرکت پيچک-عامل ذيحساب مديريت آموزش و پرورش استان تهران-سرپرست معاونت دفتر هماهنگي امور اقتصادي استانداري تهران-کارشناس برنامه ريزي و بودجه کشوري سازمان برنامه و بودجه-معاون فرمانداري

 

مدیر واحد حسابرسی داخلی 
نام و نام خانوادگیداود دهقان
کد ملی۷۸۹۷۴۵۰۱
سمتسرپرست مدیریت حسابرسی داخلی
عضو غیر موظف هیئت مدیرهخیر
رشته تحصیلیحسابداري
مقطع تحصیلیکارشناسي ارشد
تاریخ عضویت در کمیته حسابرسی۱۴۰۰/۰۲/۰۱
اهم سوابق - مدت زمانسابقه حسابرسی در موسات حسابرسی آتیه نگر-آریا بهروش-اصل پایه فراگیر-تدوین و همکاران

 

وصول مطالبات

 نام و نام خانوادگیکد ملیسمت میزان تحصیلاتتجارب اجرایی 
مهدی نوری۰۰۷۳۱۰۴۹۳۰سرپرست فروش رابتالیسانسمدیر کارخانه-سرپرست تولید شرکت کشت و صنعت شریف آباد
حسن سبحانی۰۴۵۰۱۶۷۰۳۸معاونت مالی واداریفوق لیسانسحسابرس ارشدموسسات حسابرسی-مدیر مالی و مشاور
محمدرضا جعفری۴۳۲۴۳۱۶۹۲۹مدیر اداری حقوقیلیسانسمدیر اداری وحقوقی شرکت شریف آباد
شبیره چهره۰۰۶۹۰۰۰۹۶۴مدیر بازرگانیلیسانسمدیر فروش شرکت شریف آباد به مدت 18 سال
رحمت ا...صالحی نژاد۴۵۷۹۰۵۷۸۴۸مدیر حراستلیسانسمدیر اداری-مدیر حراست شرکت کشت و صنعت شریف آباد
زهیر آقایی4989914228مدیر مالیفوق لیسانسسرپرست مالی
مسعود صفری مشاور حقوقیلیسانسوکیل پایه یک دادگستری

 

ﮐﻤﯿﺘﻪ انتصابات

 نام و نام خانوادگیکد ملیسمت میزان تحصیلاتتجارب اجرایی 
عباس پشم فروش۱۷۵۵۶۴۲۹۲۱

 

 

 

عضو غیرموظف هیات مدیره

 

 

 

فوق لیسانس

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی فجر اعتبار
معاون بازرگانی شرکت خدماتی کالای شهروند
مدیر کل امور استانها و نظارت و بازرسی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
معاون امور دام سازمان جهاد سازندگی استان خوزستان
کریم رحیمیان۲۶۵۸۸۶۰۸۰۳عضو موظف هیات مدیرهفوق لیسانسمدیر خزانه داری و تجهیز منابع سازمان اقتصادی کوثر
احسان ظهیری1287296947عضو غیرموظف هیات مدیرهفوق لیسانسمدیریت دولتی
حسن سبحانی۴۵۰۱۶۷۰۳۸معاونت مالی واداریفوق لیسانسحسابرس ارشدموسسات حسابرسی-مدیر مالی و مشاور
محمدرضا جعفری۴۳۲۴۳۱۶۹۲۹مدیر اداریلیسانسمدیر اداری وحقوقی شرکت شریف آباد

 

کمیته انضباطی

 نام و نام خانوادگیسمت میزان تحصیلاتتجارب اجرایی 
رحمت ا... صالحی نژادمدیر حراستلیسانسمدیر اداری-مدیر حراست شرکت کشت و صنعت شریف آباد
فرید شیرزادمدیر کشاورزیلیسانسسابقه اجرایی در بخش کشاورزی شرکت شریف آباد
ابوالفضل قاسمی دیپلمسابقه اجرایی  
علی اکبر زهرایی دیپلمسابقه اجرایی  

 

ﮐﻤﯿﺘﻪ جبران خدمت کارکنان

 نام و نام خانوادگیکد ملیسمت میزان تحصیلاتتجارب اجرایی 
عباس پشم فروش۱۷۵۵۶۴۲۹۲۱

 

 

 

رئیس هیئت مدیره

 

 

 

فوق لیسانس

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی فجر اعتبار
معاون بازرگانی شرکت خدماتی کالای شهروند
مدیر کل امور استانها و نظارت و بازرسی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
معاون امور دام سازمان جهاد سازندگی استان خوزستان
کریم رحیمیان۲۶۵۸۸۶۰۸۰۳عضو غیرموظف هیات مدیرهفوق لیسانسمدیر خزانه داری و تجهیز منابع سازمان اقتصادی کوثر
احسان ظهیری1287296947عضو غیرموظف هیات مدیرهفوق لیسانسروابط عمومی سازمان اقتصادی کوثر رئیس دفتر مدیرکل توسعه منابع انسانی کارشناس منابع انسانی سرپرست اموال و نگهداری مسئول دفترشرکت بیمه ایمن آسایش کوثر
حسن سبحانی۴۵۰۱۶۷۰۳۸معاونت مالی واداریفوق لیسانسحسابرس ارشدموسسات حسابرسی-مدیر مالی و مشاور
محمدرضا جعفری۴۳۲۴۳۱۶۹۲۹مدیر اداریلیسانسمدیر اداری وحقوقی شرکت شریف آباد

 

کمیته ریسک

 نام و نام خانوادگیسمت میزان تحصیلاتتجارب اجرایی 
عباس پشم فروش

 

 

عضو غیرموظف هیات مدیره

 

 

فوق لیسانس

معاون بازرگانی داخلی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
مدیرعامل و رئیس هیات مدیره شرکت بازرگانی فجر اعتبار
معاون بازرگانی شرکت خدماتی کالای شهروند
مدیر کل امور استانها و نظارت و بازرسی شرکت پشتیبانی امور دام کشور
معاون امور دام سازمان جهاد سازندگی استان خوزستان
میر مرتضی موسویمعاونت تولیدلیسانسسابقه طولانی مدت در زمینه مدیریت کشاورزی و تولید
شبیر چهرهمدیر فروشلیسانسمدیر فروش شرکت شریف آباد به مدت ۱۸ سال مدیر اداری
الهه ولدخانیسرپرست خریدفوق دیپلمکارشناس بازرگانی مدیرداخلی شرکت بهداد سیستم مدیرفروش شرکت دارویی جهان طب گسترایرانیان مدیر فروش شرکت زوفا پرنیان پارس مسئول برگزای دوره های آموزشی بیمارستان دامپزشکی فتاحیان
حسن سبحانیمعاونت مالی واداریفوق لیسانسحسابرس ارشدموسسات حسابرسی-مدیر مالی و مشاور
مهدی حاج محمد اسمعیل نوریسرپرست فروش رابتالیسانسمدیرکارخانه رابتا سرپرست فروش کارخانه رابتا
داود دهقانمدیر حسابرسی داخلیفوق لیسانسسابقه سرپرستی در موسسات حسابرسی

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در افق 1404 " به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای دامداری، کشاورزی (زراعت و باغبانی) در منطقه و کشور خواهد بود که با به کار گیری دانش و تکنولوژی روز به عنوان برندی معتبر و قابل اطمینان در داخل و خارج از کشور شناخته خواهد شد". این شرکت در افق 1404 :

  • تولید 200 تن شیر در روز
  • کسب سهم 15 درصدی تولید شیر خام در استان قزوین 
  • فروش سالیانه 650 راس تلیسه
  • تولید گوشت قرمز از گوساله های نر و ماده گاو حذفی به مقدار 800 تن
  • افزایش بهره وری تولید محصولات زراعی به میزان 100 درصد 
  • توسعه کمی و کیفی محصولات باغی و گلخانه ای
شرکت کشت و صنعت شریف آباد به عنوان عضوی از شرکتهای گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و مسئول زنجیره تولیدات دام سنگین به پشتوانه نیروی انسانی متخصص و متعهد و بهره مندی از دانش روز و تجهیزات نوین، در زمینه پرورش دام شیری، کشاورزی و فرآورده های لبنی (برند شریف آباد و رابتا ) فعالیت می نماید.
ما معتقدیم انسان سالم، محور توسعه پایدار کشور است، بر همین اساس با تامین بخشی از نیاز شیر کشور، تضمین کیفیت و سلامت محصولات را مبنای تلاش و ارزش آفرینی خود قرار داده ایم.
شرکت کشت و صنعت شریف آباد پیشرو در اقدامات اصلاح نژادی دام سنگین در کشور بوده و با داشتن زنجیره کامل از مزرعه تا سفره و نظارت دقیق بر این چرخه، زمینه متمایز نمودن محصولات خود را برای عرضه به بازارهای داخلی و خارج از کشور فراهم می نماید.
ارزش های یک سازمان تعیین کننده نگرش‌ها، رفتار و ویژگی های انتظاری سازمان است و انعکاس دهنده این مطلب است که چه چیزی برای سازمان اهمیت دارد. ارزش‌ها بنیاد و شالوده فرهنگ سازمانی هستند، لذا به سهولت از زمانی به زمان دیگر، از موقعیتی به موقعیت دیگر و از شخصی به شخص دیگر تغییر نمی‌کنند. 
نظر به اینکه بیانیه ارزش باید به عملکرد کارکنان جهت بخشد و سرلوحه تمام فعالیت های شرکت قرار گیرد و در دسترس مشتریان و سایر اقشار جامعه باشد، خلاصه ی نمادین محورهای بیانیه ارزش شرکت کشت و صنعت شریف آباد به صورت زیر استخراج شده و مورد تصویب اعضای تیم مدیریت استراتژیک و در نهایت مدیرعامل محترم شرکت قرار گرفته است:
ارزش های اصلی نهادینه شده در شرکت همسو با ارزش ها و تحقق آرمان ها و با تکیه و پایبندی به رعایت اصول ، اخلاق و احکام اسلامی در کلیه فعالیت های اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر از اصول بنیادین فعالیت های ما در این  شرکت می باشد و بر این اساس برخی از کدهای رفتاری با شرایط و فرهنگ کاری شرکت متناسب شده است.


شایسته سالاری
رعایت کرامت انسانی
یادگیرنده با بهره گیری از فن آوری های روز
فناوری محور
آینده نگری
بالندگی و سودآوری پایدار
ارزش آفرین برای کارکنان و ذی نفعان
در خدمت مشتری