تغییر نوع شرکت: 

از مسئولیت محدود به سهامی خاص در تاریخ 1363/07/11
از سهامی خاص به سهامی عام در تاریخ 1383/06/22
از سهامی عام به سهامی خاص در تاریخ 1391/05/22
از سهامی خاص به عام در تاریخ 1397/06/18 (در تاریخ 1398/02/31 با عرضه 10 درصد سهام شرکت از قرار هر سهم 4200 ریال در فرابورس تهران به عنوان عرضه اولیه اقدام گردید.)

تغییر سال مالی:
از پایان اسفند با پایان آذرماه، طبق مصوبه 1389/09/06

موضوع فعالیت:
دامپروری کشاورزی و تولید فرآورده های لبنی

محیط حقوقی شرکت عبارتند از:
قانون تجارت
قانون بازار اوراق بهادار
قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده
قانون کار و تامین اجتماعی
اساسنامه شرکت
دستورالعمل های سازمان اقتصادی کوثر، هلدینگ کشاورزی کوثر، مصوبات هییت مدیره
قوانین و دستورالعمل های سازمان فرابورس 

درباره ما
دهه‌هاست که از جنگ تحمیلی می‌گذرد و امروزه از رشادت‌ها و دلاوری‌های مردان و زنان سرزمینمان، تنها خاطره‌ای به جای مانده است. مفتخریم که میراث دار بزرگ مردان و دلاورانی هستیم که درعرصه نظامی، جهاد نموده‌ و وام‌داریم که در فضای امن و آرامشی که آنان فراهم نموده‌اند در عرصه تولیدی و اقتصادی دِین خویش را ادا نمائیم. 
شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زیر مجموعه گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر از قدمتی طولانی برخوردار می‌باشد و از سال 1358 در شهرستان قزوین با هدف تولید شیرخام با دارابودن فقط 420 راس تلیسه ریجستر کانادایی فعالیت خود را شروع نموده است.
این شرکت دارای دو واحد کشاورزی و دامپروری در مزرعه شریف آباد (شهرستان قزوین) و کارخانه فراورده های لبنی رابتا در شهرستان قم می¬باشد. 
یکی از ظرفیت‌هایی که باعث افزایش امنیت¬، رشد و سودآوری گله‌ها می‌شود، مسأله کشاورزی و زراعت است که در حال حاضر حدود 750 هکتار از ۹۰۰ هکتار اراضی موجود کشاورزی در شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زمینه تولید محصولاتی همچون گندم ، ذرت علوفه¬ای ، یونجه ، کلزا و قصیل یا جو علوفه‌ای فعال می‌باشد.
دو دیدگاه اصلی در واحد کشاورزی همواره سرلوحه و مورد تاکید می‌باشد: 1) زنجیره غذای دام موجود در شرکت از طریق تامین بخشی از علوفه خشبی دام که در حال حاضر حدود بیش از 35 درصد محقق گردیده که امید است به طرق مختلف مانند کشتهای مشارکتی و سایر موارد به ۵۰ درصد مورد نیاز برسیم. 2¬) با توجه به اهمیت نقش گندم در زنجیره غذایی کشور سعی گردیده هر ساله بخشی از برنامه کشت شرکت به تولید گندم اختصاص یابد که محصول گندم تولیدی به مراکز دولتی تحویل گردیده و کلش حاصله نیز در تغذیه دام مورد استفاده قرار می گیرد. 
همچنین توجه به اقتصاد کشاورزی و سایر استاندارد های فنی کشت مانند رعایت تناوب زراعی همواره از اولویتهای واحد کشاورزی بوده است.  
با توجه به دارا بودن حدود 11 هکتار باغ مجزا در مزرعه شریف آباد¬، افزایش بهره وری و توسعه باغات مدرن از منابع موجود در زمره اهداف مهم واحد کشاورزی می باشد. 
در واحد دامپروری،  میانگین تولید روزانه شیرخام، حدود ۴۰ کیلوگرم می‌باشد که با توجه به ظرفیت‌های غنی سخت افزاری موجود به دنبال افزایش این رکورد هستیم البته در حال حاضر تولید شیر برخی از دام‌ها تا دو برابر میانگین روزانه است به طوری که چندین رأس از آن‌ها در ۳05 روز تا سقف ۱۸ تن شیر تولید می‌کنند و این نکته حائز اهمیت در اطمینان و امیدواری ما در رسیدن به شاخص‌های بالاتر و جهش تولید در این زمینه محسوب می‌گردد. 
همچنین یکی از مهمترین شاخص‌های اثربخش در رقابت پذیری شرکت کشت و صنعت شریف آباد در حوزه دام سنگین، برتری خزانه ارزشمند ژنتیکی آن در سطح کشور است¬؛ با توجه به ظرفیت موجود گله، بر آن شدیم تا طرح تکمیل ظرفیت گله 4500 راس دام شیری را نیز پیشنهاد دهیم که به حول و قوه الهی از این پروژه ، طرح 300 راس باکس ‌های گوساله دانی و 600 راس جایگاه فری استال برای دام شیری به بهره برداری کامل رسیده است. 
با توجه به تغییر فضای کسب وکار و همچنین تغییرات اساسی در قیمت نهاده های دامی، توجه به شاخص های اقتصادی در گله شریف اباد به رکن اساسی در تصمیم گیری ها تبدیل شده که شاخص هایی مانند IOFC از این دست می باشد. 
شیر محصول فسادپذیری است که این فساد پذیری و کاهش زمان نگهداری قدرت مانور فروشنده را به شدت کاهش      می¬دهد. از اینرو دستور مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر جناب آقای مهندس اسکندری در افزودن کارخانه رابتا مبنی بر سیاست عدم خام فروشی شرکتهای تولیدکننده شیرخام در مجموعه بوده که بسیار لازم و مفید به فایده بوده که حدود 60 درصد از شیرخام تولیدی شریف آباد به کارخانه رابتا جهت تولید انواع پنیر (سنتی و UF¬¬(، شیر فرادما، ماست، دوغ، پنیرپیتزا و روغن حیوانی اختصاص یافته است. 
با توجه به رشد گله شریف آباد و وسعت آن که در زمره شرکتهای برتر صنعت می باشد، توجه به ساختار ستادی شرکت (مالی و بازرگانی) نیز مدنظر بوده است از این رو تقویت سیستم نرم افزاری و استفاده و بهره مندی از نرم‌افزارهای تحت وب جهت یکسان سازی و بروز نمودن داده¬های تولیدی در مزرعه و کارخانه جهت تحلیل هدف گذاری گردیده است. 
همچنین با توجه به ورود شرکت به بازار سرمایه و با عنایت به تغییرات نرم افزاری موجود درشرکت، بر آن شدیم که سایت شرکت را نیز همزمان در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بروزرسانی نموده تا از این طریق بهتر بتوانیم توانمندی‌ها و پتانسیل شرکت کشت و صنعت شریف آباد را با سهام داران عزیز ز شریف و عموم به اشتراک گذاریم.  

در سالی که مزین به رونق و جهش تولید نام گذاری شده است، این شرکت تمام سعی و تلاش خود را معطوف به تحقق اهداف یاد شده نموده است، به نحوی که در تمامی شاخص های مرتبط با حوزه کاری، رشد و ارتقای  بارز به وضوح قابل ملاحظه بوده و یقین داریم که این امر با توکل به الطاف الهی و درایت و حمایت مدیریت ارجمند سازمان اقتصادی کوثر و گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و همکاری صمیمانه دیگر مدیران محترم مجموعه در مسیر حرکت اصولی و منطقی مستقر گردیده و امید می رود با همین روند در خدمت به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و جامعه ایثارگری توفیقات بیشتر به فضل خداوند حاصل گردد. 

 

اعضای هییت مدیرهنام و نام خانوادگی نمایندهسمتعضویتسوابق تحصیلات
شرکت مجتمع تولیدی گوشت مرغ ماهان (سهامی عام)
آقای احمد پایدار رود معجنیمدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیرهموظفدکتری
شركت سرمايه گذاري كشاورزي كوثر (سهامي خاص)
آقای سیدمهدی وفائی مقدمعضو هیات مدیرهموظفکارشناسی ارشد
شرکت مرغک (سهامی خاص)آقای عباس پشم فروشرئیس هیات مدیرهغیر موظفکارشناسی ارشد
گروه سرمایه گذاران عمران و ساختمان معین کوتر (سهامی خاص)آقای کریم رحیمیانعضو هیات مدیرهغیر موظفکارشناسی ارشد
ساختمان اقتصادی کوثرآقای سیدجمال الدین حسینیعضو هیات مدیرهغیر موظفدکتری

 

شرکت کشت و صنعت شریف آباد در افق 1404 " به عنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شرکتهای دامداری، کشاورزی (زراعت و باغبانی) در منطقه و کشور خواهد بود که با به کار گیری دانش و تکنولوژی روز به عنوان برندی معتبر و قابل اطمینان در داخل و خارج از کشور شناخته خواهد شد". این شرکت در افق 1404 :

  • تولید 200 تن شیر در روز
  • کسب سهم 15 درصدی تولید شیر خام در استان قزوین 
  • فروش سالیانه 650 راس تلیسه
  • تولید گوشت قرمز از گوساله های نر و ماده گاو حذفی به مقدار 800 تن
  • افزایش بهره وری تولید محصولات زراعی به میزان 100 درصد 
  • توسعه کمی و کیفی محصولات باغی و گلخانه ای
شرکت کشت و صنعت شریف آباد به عنوان عضوی از شرکتهای گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و مسئول زنجیره تولیدات دام سنگین به پشتوانه نیروی انسانی متخصص و متعهد و بهره مندی از دانش روز و تجهیزات نوین، در زمینه پرورش دام شیری، کشاورزی و فرآورده های لبنی (برند شریف آباد و رابتا ) فعالیت می نماید.
ما معتقدیم انسان سالم، محور توسعه پایدار کشور است، بر همین اساس با تامین بخشی از نیاز شیر کشور، تضمین کیفیت و سلامت محصولات را مبنای تلاش و ارزش آفرینی خود قرار داده ایم.
شرکت کشت و صنعت شریف آباد پیشرو در اقدامات اصلاح نژادی دام سنگین در کشور بوده و با داشتن زنجیره کامل از مزرعه تا سفره و نظارت دقیق بر این چرخه، زمینه متمایز نمودن محصولات خود را برای عرضه به بازارهای داخلی و خارج از کشور فراهم می نماید.
ارزش های یک سازمان تعیین کننده نگرش‌ها، رفتار و ویژگی های انتظاری سازمان است و انعکاس دهنده این مطلب است که چه چیزی برای سازمان اهمیت دارد. ارزش‌ها بنیاد و شالوده فرهنگ سازمانی هستند، لذا به سهولت از زمانی به زمان دیگر، از موقعیتی به موقعیت دیگر و از شخصی به شخص دیگر تغییر نمی‌کنند. 
نظر به اینکه بیانیه ارزش باید به عملکرد کارکنان جهت بخشد و سرلوحه تمام فعالیت های شرکت قرار گیرد و در دسترس مشتریان و سایر اقشار جامعه باشد، خلاصه ی نمادین محورهای بیانیه ارزش شرکت کشت و صنعت شریف آباد به صورت زیر استخراج شده و مورد تصویب اعضای تیم مدیریت استراتژیک و در نهایت مدیرعامل محترم شرکت قرار گرفته است:
ارزش های اصلی نهادینه شده در شرکت همسو با ارزش ها و تحقق آرمان ها و با تکیه و پایبندی به رعایت اصول ، اخلاق و احکام اسلامی در کلیه فعالیت های اقتصادی سازمان اقتصادی کوثر از اصول بنیادین فعالیت های ما در این  شرکت می باشد و بر این اساس برخی از کدهای رفتاری با شرایط و فرهنگ کاری شرکت متناسب شده است.


شایسته سالاری
رعایت کرامت انسانی
یادگیرنده با بهره گیری از فن آوری های روز
فناوری محور
آینده نگری
بالندگی و سودآوری پایدار
ارزش آفرین برای کارکنان و ذی نفعان
در خدمت مشتری