معرفی شرکت کشت و صنعت شریف آباد

شرکت کشت و صنعت شریف آباد یک مجموعه تولیدی­–اقتصادی می­باشد که فعالیت خود را در سال 1362 و در دو زمینه زراعت (مساحت 900 هکتار) و دامپروری ( 420 راس تلیسه آبستن رجیستر شده از نژاد هلشتاین کانادا) آغاز نمود. در حال حاضر بالغ بر 8000 راس دام شامل گاو شیری، گاو آبستن خشک، تلیسه و گوساله های نر و ماده در بخش های مختلف واحد دامپروری نگهداری می­شوند. تولید شیر روزانه بالغ بر 135 تن می­باشد و مجموع شیر تولیدی در 12 ماهه بالغ بر 52 هزار تن برآورد شده است. واحد زراعی با دارا بودن 850 هکتار زمین زراعی و باغی، بالغ بر 50 درصد از نیاز واحد دامپروری به ذرت علوفه­ای و یونجه را تامین می نماید. سایر محصولات زراعی شامل گندم، کلزا، تریتیکاله، جو و قصیل جو و محصولات باغی (گردو و بادام) می باشد که به طور متناوب در اراضی شرکت تولید می­شوند. همچنین از بهمن ماه سال 1390 کارخانه فرآورده های لبنی رابتا به زیر مجموعه کشت و صنعت شریف آباد اضافه گشت و در زمینه تولید انواع محصولات فرادما، انواع پنیر، دوغ، روغن حیوانی، کشک، ماست و پنیر پیتزا در بسته بندی­های مختلف فعالیت می­نماید. 

تغییر نوع شرکت: 

از مسئولیت محدود به سهامی خاص در تاریخ 1363/07/11
از سهامی خاص به سهامی عام در تاریخ 1383/06/22
از سهامی عام به سهامی خاص در تاریخ 1391/05/22
از سهامی خاص به عام در تاریخ 1397/06/18 (در تاریخ 1398/02/31 با عرضه 10 درصد سهام شرکت از قرار هر سهم 4200 ریال در فرابورس تهران به عنوان عرضه اولیه اقدام گردید.)

تغییر سال مالی:
از پایان اسفند با پایان آذرماه، طبق مصوبه 1389/09/06

موضوع فعالیت:
دامپروری کشاورزی و تولید فرآورده های لبنی

محیط حقوقی شرکت عبارتند از:
قانون تجارت
قانون بازار اوراق بهادار
قانون مالیات های مستقیم و مالیات بر ارزش افزوده
قانون کار و تامین اجتماعی
اساسنامه شرکت
دستورالعمل های سازمان اقتصادی کوثر، هلدینگ کشاورزی کوثر، مصوبات هییت مدیره
قوانین و دستورالعمل های سازمان فرابورس 

معرفی شرکت کشت و صنعت شریف آباد
 امروزکه مدتهاست ازجنگ تحمیلی می گذرد از رشادت‌ها و دلاوری‌های مردان و زنان سرزمینمان، تنها خاطره‌ای به جای مانده . مفتخریم که میراث دار بزرگ مردان و دلاورانی هستیم که درعرصه نظامی، جهاد نموده‌ و وام‌داریم که در فضای امن و آرامشی که آنان فراهم نموده‌اند در عرصه تولیدی و اقتصادی دِین خویش را ادا نمائیم. 
شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زیر مجموعه گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر از قدمتی طولانی برخوردار می‌باشد و از سال 1358 در شهرستان قزوین با هدف تولید شیرخام با دارابودن فقط 420 راس تلیسه ریجستر کانادایی فعالیت خود را شروع نموده است.
این شرکت دارای دو واحد کشاورزی و دامپروری در مزرعه شریف آباد (شهرستان قزوین) و کارخانه فراورده های لبنی رابتا در شهرستان قم می¬باشد. 
یکی از ظرفیت‌هایی که باعث افزایش امنیت¬، رشد و سودآوری گله‌ها می‌شود، مسأله کشاورزی و زراعت است که در حال حاضر حدود 750 هکتار از ۹۰۰ هکتار اراضی موجود کشاورزی در شرکت کشت و صنعت شریف آباد در زمینه تولید محصولاتی همچون گندم ، ذرت علوفه¬ای ، یونجه ، کلزا و قصیل یا جو علوفه‌ای فعال می‌باشد.
دو دیدگاه اصلی در واحد کشاورزی همواره سرلوحه و مورد تاکید می‌باشد: 1) زنجیره غذای دام موجود در شرکت از طریق تامین بخشی از علوفه خشبی دام که در حال حاضر حدود بیش از 35 درصد محقق گردیده که امید است به طرق مختلف مانند کشتهای مشارکتی و سایر موارد به ۵۰ درصد مورد نیاز برسیم. 2¬) با توجه به اهمیت نقش گندم در زنجیره غذایی کشور سعی گردیده هر ساله بخشی از برنامه کشت شرکت به تولید گندم اختصاص یابد که محصول گندم تولیدی به مراکز دولتی تحویل گردیده و کلش حاصله نیز در تغذیه دام مورد استفاده قرار می گیرد. 
همچنین توجه به اقتصاد کشاورزی و سایر استاندارد های فنی کشت مانند رعایت تناوب زراعی همواره از اولویتهای واحد کشاورزی بوده است.  
با توجه به دارا بودن حدود 11 هکتار باغ مجزا در مزرعه شریف آباد¬، افزایش بهره وری و توسعه باغات مدرن از منابع موجود در زمره اهداف مهم واحد کشاورزی می باشد. 
در واحد دامپروری،  میانگین تولید روزانه شیرخام، حدود ۴۰ کیلوگرم می‌باشد که با توجه به ظرفیت‌های غنی سخت افزاری موجود به دنبال افزایش این رکورد هستیم البته در حال حاضر تولید شیر برخی از دام‌ها تا دو برابر میانگین روزانه است به طوری که چندین رأس از آن‌ها در ۳05 روز تا سقف ۱۸ تن شیر تولید می‌کنند و این نکته حائز اهمیت در اطمینان و امیدواری ما در رسیدن به شاخص‌های بالاتر و جهش تولید در این زمینه محسوب می‌گردد. 
همچنین یکی از مهمترین شاخص‌های اثربخش در رقابت پذیری شرکت کشت و صنعت شریف آباد در حوزه دام سنگین، برتری خزانه ارزشمند ژنتیکی آن در سطح کشور است¬؛ با توجه به ظرفیت موجود گله، بر آن شدیم تا طرح تکمیل ظرفیت گله 4500 راس دام شیری را نیز پیشنهاد دهیم که به حول و قوه الهی از این پروژه ، طرح 300 راس باکس ‌های گوساله دانی و 600 راس جایگاه فری استال برای دام شیری به بهره برداری کامل رسیده است. 
با توجه به تغییر فضای کسب وکار و همچنین تغییرات اساسی در قیمت نهاده های دامی، توجه به شاخص های اقتصادی در گله شریف اباد به رکن اساسی در تصمیم گیری ها تبدیل شده که شاخص هایی مانند IOFC از این دست می باشد. 
شیر محصول فسادپذیری است که این فساد پذیری و کاهش زمان نگهداری قدرت مانور فروشنده را به شدت کاهش      می¬دهد. از اینرو دستور مدیر عامل محترم سازمان اقتصادی کوثر جناب آقای مهندس اسکندری در افزودن کارخانه رابتا مبنی بر سیاست عدم خام فروشی شرکتهای تولیدکننده شیرخام در مجموعه بوده که بسیار لازم و مفید به فایده بوده که حدود 60 درصد از شیرخام تولیدی شریف آباد به کارخانه رابتا جهت تولید انواع پنیر (سنتی و UF¬¬(، شیر فرادما، ماست، دوغ، پنیرپیتزا و روغن حیوانی اختصاص یافته است. 
با توجه به رشد گله شریف آباد و وسعت آن که در زمره شرکتهای برتر صنعت می باشد، توجه به ساختار ستادی شرکت (مالی و بازرگانی) نیز مدنظر بوده است از این رو تقویت سیستم نرم افزاری و استفاده و بهره مندی از نرم‌افزارهای تحت وب جهت یکسان سازی و بروز نمودن داده¬های تولیدی در مزرعه و کارخانه جهت تحلیل هدف گذاری گردیده است. 
همچنین با توجه به ورود شرکت به بازار سرمایه و با عنایت به تغییرات نرم افزاری موجود درشرکت، بر آن شدیم که سایت شرکت را نیز همزمان در آستانه چهل و سومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بروزرسانی نموده تا از این طریق بهتر بتوانیم توانمندی‌ها و پتانسیل شرکت کشت و صنعت شریف آباد را با سهام داران عزیز ز شریف و عموم به اشتراک گذاریم.  

 

 

در سالی که مزین به تولید دانش بنیان و اشتغال آفرینی نام گذاری شده است، این شرکت تمام سعی و تلاش خود را معطوف به تحقق اهداف یاد شده نموده است، به نحوی که در تمامی شاخص های مرتبط با حوزه کاری، رشد و ارتقای  بارز به وضوح قابل ملاحظه بوده و یقین داریم که این امر با توکل به الطاف الهی و درایت و حمایت مدیریت ارجمند سازمان اقتصادی کوثر و گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و همکاری صمیمانه دیگر مدیران محترم مجموعه در مسیر حرکت اصولی و منطقی مستقر گردیده و امید می رود با همین روند در خدمت به اهداف نظام مقدس جمهوری اسلامی و جامعه ایثارگری توفیقات بیشتر به فضل خداوند حاصل گردد. 

 

پرداختی به اعضاء هیات مدیره از ابتدای سال مالی تا پایان خردادماه 1401

سمتحقوق و مزایا ، عیدی و پاداش-میلیون ریال
مدیر عامل و نایب رئیس هیات مدیره

1883

عضو موظف هیات مدیره 
حق حضور اعضاء غیر موظف65
جمع کل1948
اعضای هییت مدیرهشناسه ملینام و نام خانوادگی نمایندهسمتکد ملیعضویتسوابق تحصیلاتعضویت در هیات مدیره سایر شرکتهاسوابق اجرایی

شرکت مرغک(سهامی خاص)


10100156321داود ماندگار 

رئیس هیئت مدیره

0051242451غیرموظفکارشناسی ارشد
خیر

نائب رئیس هیات مدیره شرکت‌های پیشگامان پزشکی پردیس تهران و شرکت تعاونی مسکن پژوهشگران علوم و توسعه.

مشاور ارشد ریاست سازمان موسسه آموزشی تحقیقاتی ودجا.

معاونت مالی و معاونت طرح و برنامه موسسه آموزشی تحقیقاتی ودجا.

مدیر حسابرسی داخلی دانشگاه مالک اشتر.

مدیر مالی و بودجه و مدیر رسیدگی مالی و نظارت مالی موسسات ودجا.

جانشین مالی پژوهشکده علوم پایه دانشگاه امام حسین(ع).

 

 


شرکت مجتمع تولید گوشت مرغ ماهان (سهامی عام)

 

10630119282ابراهیم غلامیمدیر عامل و نائب رئیس هیئت مدیره0439742927موظفکارشناس ارشدخیر


مدیرعامل و نائب رئیس هیات مدیره شرکت‌های گسترش تجارت سرمایه، توسعه تجارت و فروش خودرو ایرانیان.مدیرعامل و عضو هیات مدیره هلدینگ شرکت تعاونی خاص.مدیرعامل شرکت‌های پرشیا کالا و صنایع سیمان کیاسر.قائم مقام مدیرعامل هلدینگ صنایع عمومی تامین و شرکت بیمه تجارت نو.رئیس هیات مدیره شرکت‌های لیزینگ گسترش سرمایه توسعه ملی، تولیدی صنعتی گوهرفام، بازیافت، بازرگانی پاساردانا، بازرگانی خارجی FBS، آسان تجارت کیش، تجارت حامی الکترونیک و موسسه تامین آتیه کارکنان بیمه تجارت نو.عضو هیات مدیره شرکت‌های دامداری ملارد شیر، کشت و صنعت و دامداری گلدشت، نفت نیک قشم، صنایع ریلی بنیاد تعاون ناجا و لیزینگ خودروکار.معاون اداری و مالی سازمان منطقه آزاد کیش.

 

 

 

سازمان اقتصادی کوثر۱۴۰۰۶۸۵۲۸۱۴علی چیذریعضو هیات مدیره0450572102غیر موظفدکتراخیر مدیر عامل تعاونی گاوداران صنعتی استان مرکزی
مدیر عامل اتحادیه صنعت دامپروری استان مرکزی 
هیات مدیره اتاق تعاونی استان مرکزی
مدیر بازرگانی شرکت اجداد سپیدان
کارشناس ارشد پژوهش هلدینگ  کشاورزی کوثر
کارشناس ارشد کنترل کیفی شریف آباد 
کارشناس هلدینگ کشاورزی کوثر
شرکت سرمايه گذاري كشاورزي كوثر (سهامي عام)
10100931903علی بیگناه سیاهکلعضو هیات مدیره
2691082911غیرموظفدکتراخیر

 

-مدیراجرایی،بهداشتی و دامپزشکی و موسس و مدیر فنی داروخانه دامپزشکی شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان

عضو شورای سیاست گذاری و مدیر دامپزشکی واحدهای شیری، تلیسه داری و پرواری شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان- عضو سازمان نظام دامپزشکی و جامعه دامپزشکی کشور

مدیربهداشتی و دامپزشکی مجتمع مرغ مادر و کارخانه جوجه کشی و کارخانه خوراک دام وطیور و آبزیان شرکت کشاورزی ودامپروری سفیدرود، رامسر طیور و آریا جوجه البرز

مدیربهداشتی ودامپزشکی و عضوکمیته فنی اموردام شرکت کشاورزی و دامپروری سفیدرود 

مدیراجرایی وفنی بهداشتی و آزمایشگاه ومشاور مجتمع آبزی پروری خاویاری شهدای خیبر بنیاد تعاون سپاه شرکت حامی سرمایه اقتصاد

مشاور مدیرعامل شرکت توسعه اقتصادی فراگیرقائم(عج)(بنیاد تعاون سپاه)

مسئول فنی بهداشتی جوجه کشی و دامپزشک فارمهای اجداد زنجیره مرغ اجداد زربال

 


گروه سرمایه گذاران عمران و ساختمان معین کوتر (سهامی خاص)۱۰۱۰۱۲۰۲۳۴۶
رسول رئیس جعفری مطلقعضو هیات مدیره
0385229259موظفدکتراخیرمعاونت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی شرکت شریف آباد-مدیر برنامه ریزی راهبردی بنیاد مستضعفان- مدیرامور مجامع و حسابرسی صندوق بازنشستگی فولاد- معاونت مالی و اداری نمایشگاه بین اللملی شهرآفتاب- مشاورمدیرکل اداره برنامه وبودجه شهرداری تهران- مدیر گروه اقتصاد پژوهشکده و مطالعات اقتصادی سینا-

 

 

 

 کمیته حسابرسی  
نام و نام خانوادگی کد ملی سمتسوابق تحصیلی
داود ماندگار (رئیس کمیته)0051242451رئیس هیئت مدیرهکارشناسی ارشد
محمد اسناوندی2063282587عضو کمیتهدکترا
مجید شهبازی0083236831عضو کمیتهدکترا
داود دهقان(دبیر کمیته)0078974501مدیر حسابرسی داخلی کارشناسی ارشد

 

 

 

 کمیته انضباطی  
نام و نام خانوالدگیکدملی سمتسوابق تحصیلی 
رضا خاکی (رئیس کمیته)0380906007معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی کارشناسی ارشد 
رحمت اله صالحی نژاد4579057848مدیر انبار کارشناسی 
محمد رضا جعفری(دبیر کمیته)4324316929مدیر حقوقی و قراردادی کارشناسی
ابوالفضل قاسمی 5099015557راننده وسایل نقلیهراهنمایی
مهدی عظیمی 0076905845کارشناس اداریکاردانی 

 

 

 

 کمیته پدافند غیر عامل   
نام و نام خانوادگیکد ملی سمت سوابق تحصیلی
میر مرتضی موسوی باروق1461818885معاونت بهره برداری و تولید کارشناسی ارشد 
رضا خاکی 0380906007معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی کارشناسی ارشد 
حافظ ساریجلو (دبیر کمیته)4270152656مدیر حراستکارشناسی 
یاسر مغربی4324433550کارشناس بهداشتکارشناسی 

 

 

 

 کمیته انتصابات  
نام و نام خانوادگی کد ملی سمتسوابق تحصیلی
داود ماندگار (رئیس کمیته)0051242451رئیس هیئت مدیرهکارشناسی ارشد 
علی بیگناه سیاهکل 2691082911عضو هیئت مدیرهدکترا
علی چیذری0450572102عضو هیئت مدیرهدکترا
حسن سبحانی0450167038معاونت مالیکارشناسی ارشد 
رضا خاکی (دبیر کمیته)0380906007معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی کارشناسی ارشد
رضا محمدیان 0018151116مدیر اداری کارشناسی 

 

 

 

 کمیته جبران خدمات  
نام و نام خانوادگی کد ملی سمتسوابق تحصیلی
داود ماندگار 0051242451رئیس هیئت مدیرهکارشناسی ارشد 
علی بیگناه سیاهکل 2691082911عضو هیئت مدیرهدکترا
علی چیذری0450572102عضو هیئت مدیرهدکترا
حسن سبحانی 0450167038معاونت مالی کارشناسی ارشد 
رضا خاکی (دبیر کمیته)0380906007معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی 

 

کارشناسی ارشد 
رضا محمدیان 0018151116مدیر اداری کارشناسی 

 

 

 

 کمیته امنیت فاوا  
نام و نام خانوادگی کد ملی سمت سوابق تحصیلی
میر مرتضی موسوی باروق 1461818885معاوت بهره برداری و تولید کارشناسی ارشد 
رضا خاکی (رئیس کمیته)0380906007معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی کارشناسی ارشد 
رسول رئیس جعفری 0385229259معاونت برنامه ریزی و توسعه اقتصادی دکتری
حافظ ساریجلو 4270152656مدیر حراستکارشناسی
سعید سنائی0066356962رئیس فناوری و اطلاعات کارشناسی 

 

 

 

 کمیته ریسک  
نام و نام و خانوادگی کد ملی سمتسوابق تحصیلی
علی چیذری (رئیس کمیته)0450572102عضو هیئت مدیرهدکترا
میر مرتضی موسوی باروق1461818885معاونت بهره برداری و تولید کارشناسی ارشد 
حسن سبحانی 0450167038معاونت مالیکارشناسی ارشد 
رضا خاکی0380906007معاونت توسعه و مذیریت منابع انسانیکارشناسی ارشد 
رسول رئیس جعفری مطلق0385229259معاونت برنامه ریزی و توسعه قتصادی دکترا
داود دهقان0078974501مدیران حسابرس داخلی کارشناسی ارشد 

 

 

 

کمیته قیمت گذاری محصولات تولیدی کارخانه رابتا

 
نام و نام خانوادگی کد ملیسمتسوابق تحصیلی
رضا خاکی0380906007معاونت توسعه ومدیریت  منابع انسانیکارشناسی ارشد 
رسول رئیس جعفری (رئیس کمیته)0385229259معاونت برنامه ریزی و توسعه اقتصادیدکترا
مهدی روشن ضمیر(دبیر کمیته)2291779435سرپرست کارخانه رابتاکارشناسی ارشد 
شبیر چهره0069000964مدیر بازگانی کارشناسی
حسن سبحانی
0450167038معاونت مالی
کارشناسی ارشد

 

 

 

 کمیته وصول مطالبات  
نام و نام خانوادگیکد ملیسمت سوابق تحصیلات
حسن سبحانی(رئیس کمیته)0450167038معاونت مالیکارشناسی ارشد 
رسول رئیس جعفری مطلق0385229259معاونت اقتصادیدکترا
حافظ ساریجلو4270152656مدیر حراستکارشناسی
شبیر چهره0069000964مدیر بازرگانیکارشناسی
محمد رضا جعفری(دبیر کمیته)4324316929مدیر حقوقی کارشناسی 
زهیر آقائی4989914228مدیر مالی کارشناسی ارشد 
  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

یکی از "بزرگترین و معتبرترین شرکت های دامداری وکشاورزی (زراعت و باغبانی) هم در استان و در کشور خواهد بود که با به کارگیری دانش و تکنولوژی روز به عنوان برندی معتبر و قابل اطمینان در داخل و خارج از کشور شناخته خواهد شد"

اهداف کلان شرکت به منظور تحقق چشم­انداز در افق 1404 عبارتند از:

·تولید 200 تن شیرخام در روز
·کسب سهم 12/5درصدی تولید شیرخام در استان قزوین
·فروش سالیانه 650 راس تلیسه
·تولید گوشت قرمز از گوساله های نر و ماده گاو حذفی به مقدار 800 تن
·افزایش تولید ذرت و جو علوفه ای از 29000 تن  به 35000 تن و تامین بیش از 54% از نیاز واحد دامپروری
·افزایش باغات گردو و بادام از 16 هکتار به بیش  از 24 هکتار و تولید بالغ بر 27 تن بادام

شرکت کشت و صنعت شریف آباد به عنوان عضوی از شرکت های گروه سرمایه گذاری کشاورزی کوثر و مسئول زنجیره تولیدات دام سنگین به پشتوانه نیروی انسانی متخصص و متعهد و بهره مندی از دانش روز و تجهیزات نوین، در زمینه پرورش دام شیری، کشاورزی و فرآورده های لبنی (برند شریف آباد و رابتا) فعالیت می نماید.

vما معتقدیم انسان سالم، محور توسعه پایدار کشور است، بر همین اساس با تامین بخشی از نیاز شیر کشور، تضمین کیفیت و سلامت محصولات را مبنای تلاش و ارزش آفرینی خود قرار داده ایم.
v شرکت کشت و صنعت شریف آباد با انجام اقدامات اصلاح نژادی دام سنگین در کشور و با تکمیل زنجیره کامل از مزرعه تا سفره و نظارت دقیق بر این چرخه، زمینه متمایز نمودن محصولات خود را برای عرضه به بازارهای داخلی و خارج از کشور فراهم می نماید.
اجزای ماموریت شرح
محصول
·محصولات دامپروری (شامل: شير خام، گوساله نر، تليسه، گوشت دامي و كود)
·محصولات كشاورزی/ زراعي (شامل: جو قصیل، ذرت علوفه ای، گندم، كلزا، بادام، گردو)
·محصولات لبني رابتا (شامل: پنير، پنیر اولیه و پنیر پیتزا، خامه، شيرخشك، روغن حيواني، انواع محصولات استریل و پاستوریزه و انواع ماست)
مشتریان
·مشتریان دامپروری (كارخانجات شير: پگاه، كاله، دامداران، پاكبان، رابتا، چوپان، شمه شیر و سحر و برخی کارخانه های کوچک منطقه و سایر استان­ها)
· مشتریان كشاورزی (جهاد كشاورزی و مجموعه دامپروری كشت و صنعت، تعاوني های روستایي)
·مشتریان لبني (مراكز پخش در قم، تهران و مركزی، فروش مستقيم در قم، فروشگاه  شركت های زنجيره ای جانبازان، بيمارستان ها و مراكز تابعه بنياد شهيد، شرکت های تابعه سازمان و شرکت سرمایه گذاری کشاورزی کوثر)
بازار
vعمده بازار شركت در بازارهای داخلي،
·محصولات دامپروری (بازار داخل با اولویت مناطق نزدیك به دامداری شمال و مركز كشور)،
·محصولات زراعي (استان­های قزوین، قم، تهران، گيلان و مازندران)،
· فرآورده های لبني (استان­های قم، تهران و مركزی و صادرات با واسطه به عراق و عمان)
فناوری استفاده از فناوری های نوین و روز دنيا :
·در عرصه دامپروی (سالن های فری استال، شيردوشي اتوماتيك، تلقيح مصنوعي و انتقال جنین، فيدر خوراک ریز، دستگاه های پاستوریزاتور، سپراتورهای تصفیه فاضلاب، سیستم های تهویه هوای نوین)
·در كشاورزی/ زراعي ( آبياری های نوین و مكانيزه، سيلوهای مكانيزه نگهداری مواد اوليه و گندم)

ارزش های شرکت کشت و صنعت شریف آباد

ارزش های یك سازمان تعيين كننده نگرش ها، رفتار و ویژگي های انتظاری سازمان است و انعكاس دهنده این مطلب است كه چه چيزی برای سازمان اهميت دارد. ارزش ها بنياد و شالوده فرهنگ سازماني هستند، لذا به سهولت از زماني به زمان دیگر، از موقعيتي به موقعيت دیگر و از شخصي به شخص دیگر تغيير نمي‌كنند.

نظر به اینكه بيانيه ارزش باید به عملكرد كاركنان جهت بخشد و سرلوحه تمام فعاليت های شركت قرار گيرد و در دسترس مشتریان و سایر اقشار جامعه باشد، خلاصه ی نمادین محورهای بيانيه ارزش شركت کشت و صنعت شریف آباد به صورت زیر استخراج شده و مورد تصویب اعضای تيم مدیریت استراتژیك و در نهایت مدیرعامل محترم شركت قرار گرفته است:

ارزش های اصلي نهادینه شده در شركت همسو با ارزش­ها و تحقق آرمان ها و با تكيه و پایبندی به رعایت اصول، اخلاق و احكام اسلامي در كليه فعاليت های اقتصادی سازمان اقتصادی كوثر مي باشد و بر این اساس برخي از كدهای رفتاری با شرایط و فرهنگ كاری شركت متناسب شده است.

ش ایسته سالاری

رعایت كرامت انساني

یادگيرنده با بهره گيری از فن آوری های روز

فناوری محور

آینده نگری

بالندگي و سودآوری پایدار

ارزش آفرین برای كاركنان و ذی نفعان

در خدمت مشتری